Home Artikelen Biologie Evolutie vs. scheppingsmethode van God Amusia
Amusia PDF Afdrukken E-mail

Muzikaliteit en ritmegevoel zit in de genen en wordt als een erfelijke eigenschap doorgegeven. Vandaar ook dat sommige mensen muzikaler zijn dan andere.

 

Mozart en Beethoven waren bijvoorbeeld uitzonderlijk begaafd, maar er zijn er ook waarbij het volledig ontbreekt. Bij de bijna legendarische vrijheidsstrijder Che Guevara ontbrak muzikaliteit volledig. Dit stukje stond een paar jaar geleden alweer in de Nature:


“De revolutionair Che Guevara wordt vaak bestempeld als een man met vele talenten. Een van de dingen die hij echter moest ontberen, was de aanleg om muziek te horen. Hij was zich terdege bewust van deze tekortkoming. Op een avond toen Che op een feest was, zag hij een verpleegster met wie hij wilde dansen. Hij vroeg een vriend of die hem een teken wilde geven, als het orkest een tango inzette. Maar de vriend had Che blijkbaar verkeerd begrepen. Hij stuurde Che die de verpleegster in absurde bewegingen leidde, de dansvloer op bij de zoete klanken van een Braziliaanse samba. Che leed aan amusia, een aangeboren gebrek aan gevoel voor muziek. [Amusia is] een soort doofheid voor toonhoogten met als gevolg dat muziek als louter herrie klinkt. Hoewel in sommige mensenpopulaties meer dan vijf procent aan dit syndroom lijdt, is het nauwelijks onderzocht.”


Mensen die lijden aan amusia begrijpen niet wat muziek is. Ze reageren er ook niet op door ritmisch op de maat mee te bewegen. Of door mee te zingen, neuriën of fluiten. Muziek is voor hen niets meer dan geluid dat hun onverschillig laat. In sommige gevallen wordt het ervaren als zelfs vervelende herrie. Toch kunnen mensen die aan amusia lijden zich prima voortplanten. Che Guevara had bijvoorbeeld meerdere kinderen bij verschillende vrouwen. Amusia lijkt genetisch bepaald. Sommige populaties laten namelijk een hoge frequentie van aangeboren amusia zien.

 

Voor de rest van dit artikel zie de onderstaande link:

http://www.vkblog.nl/bericht/340113/Komkommertijd...tot_nadenken...