Home Artikelen Biologie Virussen/Ziekteverwekkers De vogelgriep en evolutie
De vogelgriep en evolutie PDF Afdrukken E-mail

Op dit moment (februari 2004), grijpt een dodelijk griepvirus met grote snelheid om zich heen bij pluimvee in Azië en andere delen van de wereld. Miljoenen kippen zijn of aan de ziekte gestorven of worden opzettelijk geslacht om te voorkomen dat de ziekte zich verder verspreid. De economische kosten zijn gigantisch zeker voor die landen die het economische toch al niet zo voor de wind gaat.

Tot nu toe heeft slechts een beperkt aantal mensen de ziekte opgelopen door contact met de vogels, en slechts enkele zijn aan de ziekte gestorven. Tot op heden zijn er geen duidelijke aanwijzingen dat de ziekte ook van mens op mens wordt overgedragen.

Echter veel persdiensten en gezondheidsorganisaties hebben de angst uitgesproken dat het virus zou kunnen muteren naar een vorm die in staat is zich van mens op mens te verspreiden.
Van de Spaanse griep, welke in 1918-1919 over de wereld rondwaarde en meer dan 20 miljoen slachtoffers maakte (wat meer is dan het aantal slachtoffers van de toen juist afgelopen 1e wereldoorlog en de ‘zwarte dood’, in de 14e eeuw in Europa) wordt aangenomen dat ook deze mogelijk is begonnen bij vogels en zich daarna verspreidde via mensen.

 

Voor de rest van dit artikel zie de onderstaande link:

http://www.scheppingofevolutie.nl/index.php?url=art_vogelgriep_en_evolutie.htm