Home Artikelen "In de Maatschappij" Scheppingsmodel in het Buitenland Dawkins: Creationist ontkent geschiedenis
Dawkins: Creationist ontkent geschiedenis PDF Afdrukken E-mail
Gebruikerswaardering: / 0
LaagsteHoogste 

AMSTERDAM – „Al die mensen” die de evolutie ontkennen, ontkennen de geschiedenis. Daarmee zijn zij op één lijn te stellen met ontkenners van de Holocaust, de moord op 6 miljoen Joden door de nazi’s. Richard Dawkins: „Evolutie is een feit.”

„Evolutie is een feit en dit boek zal dat laten zien”, stelt de Britse evolutiebioloog in zijn nieuwste boek, dat maandag in het Nederlands verscheen onder de titel ”Het grootste spektakel ter wereld. Bewijs voor evolutie” (uitg. Nieuw Amsterdam, 446 blz.).

De felatheïstische wetenschapper publiceerde al heel wat op dit terrein, waaronder ”The Blind Watchmaker” (De blinde horlogemaker) en ”The Selfish Gene” (De zelfzuchtige genen). „Terugkijkend op deze boeken realiseerde ik me dat het bewijs voor evolutie zelf nergens expliciet te vinden was”, schrijft hij in het woord vooraf op zijn jongste boek. „Dit was een serieus hiaat, dat ik diende op te vullen.”

In ”Het grootste spektakel ter wereld” stelt Dawkins vast dat veel „hooggeplaatste geestelijken en theologen”, zeker in Engeland, geen problemen hebben met evolutie „en dat zij in veel gevallen wetenschappers zelfs actief steunen op dit punt.” Daarmee is echter niet gezegd dat hun „congregaties” dit ook doen. „Meer dan veertig procent van de Amerikanen ontkent dat de mens uit andere dieren is ontstaan en denkt dat wij –en daarmee impliceren ze automatisch ook alle andere levende wezens– niet langer dan tienduizend jaar geleden werden geschapen. In Groot-Brittannië ligt dat percentage lager, maar het is nog altijd schrikbarend hoog.”

Dit zou de kerk evenveel zorgen moeten baren als de wetenschappelijke wereld, aldus de evolutiebioloog. „Dit boek is nodig. Ik zal het woord ”geschiedenisontkenners” gebruiken voor al die mensen die de evolutie ontkennen. Evolutie is een feit. De bewijzen voor de evolutie zijn minstens even sterk als de bewijzen voor de Holocaust, zelfs al zijn er van de Holocaust getuigen.”

Met klem roept Dawkins –onder anderen– „de verlichte bisschoppen en theologen” ertoe op om „iets meer moeite te doen om de anti-wetenschappelijke onzin die zij betreuren ook te bestrijden. Er zijn al te veel geestelijken die, hoewel ze de realiteit van de evolutie accepteren en aanvaarden dat Adam en Eva nooit hebben bestaan, vervolgens onbekommerd de preekstoel beklimmen, om in hun preek een morele of theologische kwestie over Adam en Eva te verkondigen zonder ook maar een keer op te merken dat Adam en Eva in werkelijkheid uiteraard nooit hebben bestaan!”

 

Voor de rest van dit artikel zie de onderstaande link:

http://www.refdag.nl/artikel/1441012/Dawkins+Creationist+ontkent+geschiedenis.html