Home Artikelen voor de jeugd Schepping of Evolutie "Er is niet meer dan het hier en nu"
"Er is niet meer dan het hier en nu" PDF Afdrukken E-mail

Mensen denken nogal verschillend over het ontstaan van de aarde en het leven. Er zijn grofweg zes verschillende stromingen.

Atheïstische evolutionist

Zo iemand gelooft dat God niet bestaat. Alles is vanzelf ontstaan. Hij is materialist: er is niets meer dan het hier en nu. De Engelse evolutionist Richard Dawkins voelt zich hier thuis.

Deïstische evolutionist

Een deïst gelooft dat God het heelal heeft veroorzaakt. Hij heeft alles in gang gezet, het horloge opgewonden. Daarna bemoeit God zich niet meer met de schepping. Charles Darwin was deze mening toegedaan.

Theïstische evolutionist

Onder anderen de Delftse hoogleraar Cees Dekker gelooft dat God alles langs de weg van evolutie heeft gemaakt. Genesis 1-11 is een mooi verhaal, maar heeft niet letterlijk plaatsgehad.

Intelligent design

In 1985 verscheen ”Een theorie in crisis” van de Australische biochemicus Michael Denton. Hiermee begon ID. Bij ID voelt iedereen zich thuis die de hand van een ontwerper ziet in de natuur. Dat hoeft niet per se de God van de Bijbel te zijn.

Voor de rest van dit artikel zie deze link:
http://www.refdag.nl/artikel/1392402/Er+is+niet+meer+dan+het+hier+en+nu.html