Enquête
Laatste Artikelen
- Jonge-aarde-scheppingsmodel: Een recente ontwikkeling?
- Ark Encounter Project van Answers in Genesis
- Conferentie ‘Exploring the World’ (1)
- Prof. Dr. Frans van Lunteren over Galilei
- Conferentie 'Exploring the World'
- Zeldzaam fossiel vliegende dinosauriër gevonden
- Kamer Herodes in theater blootgelegd
- Vliegende dino deed aan polsstokspringen
- Boekrecensie van Het grote ontwerp
- Boekrecensie van Nieuw atheïsme
Doneren
| De Bijbel en de waarde van PI |
|
|
|
|
Bevat de Bijbel een wiskundige fout? 1 Koningen 7:23-26 [1] en 2 Kronieken 4:2-5 [2] beschrijven een reusachtig vat, welke gebouwd werd door koning Salomo. Als de diameter van dit vat 10 el was, dan zou de omtrek van dit vat 31,415926 el moeten zijn (niet 30 el zoals de Bijbel beschrijft). Elke student Wiskunde zal je vertellen dat de diameter maal PI (3,141592653589793…) de omtrek van de cirkel weergeeft. Deze ogenschijnlijke fout veroorzaakte dat Kent Hovind, als nieuwe Christen, ging twijfelen aan de nauwkeurigheid van de Bijbel. Het antwoord is makkelijk: De diameter van 10 el slaat op de buitenste rand tot de buitenste rand, de manier waarop iedereen een cirkelvormig object meet. De omtrek van 30 el, echter, was van de binnenste cirkel, nadat je de dikte van het brons (twee breedten van een hand, een breedte aan elke kant) waarvan het vat gemaakt was eraf had gehaald. Dit moet het getal zijn welke je nodig hebt om het volume van het vat uit te rekenen. Controleer het zelf: Vervang de lengte van de el (elleboog tot de langste vinger) in de letter C in de volgende formule, en maak van de handbreedte H. De formule wordt dan: 30C / PI + 2H = 10C De breedte van je hand zal het resultaat geven. Bijvoorbeeld, mijn el is 50 centimeter lang. Als ik het vat had gebouwd, dan zou de buitenste diameter een omtrek hebben van 1500 centimeter (30 × 50), dat zou een diameter geven van 477,4648293 centimeter (1500 / PI). Het verschil tussen de twee diameters is 22,89556 centimeter (500 cm (10 el) – 477,4648293) (twee keer mijn handbreedte). Het probleem van het niet goed verstaan van de Bijbel is fout in ons, niet een fout in de Bijbel.
(Met toestemming overgenomen van Dr. Kent Hovind, vertaald door J.W. van Meerten)
[1] 1 Koningen 7:23-25: Verder maakte hij de gegoten zee; van tien ellen was zij van haar enen rand tot haar anderen rand, rondom rond, en van vijf ellen in haar hoogte, en een meetsnoer van dertig ellen omving ze rondom. En onder haar rand waren knoppen, dezelve rondom omsingelende, tien in een el, omringenede die zee rondom ons; twee rijen dezer knoppen waren in haar gieting gegoten. Zij stond op twaalf runderen, drie ziende naar het noorden, en drie ziende naar het westen, en drie ziende naar het zuiden, en drie ziende naar het oosten; en de zee was boven op dezelve, en al hun achterdelen waren inwaarts.
[2] 2 Kronieken 4:2-5: Daartoe maakte hij de gegoten zee; van tien ellen was zij, van haar enen rand tot haar anderen rand, rondom rond, en van vijf ellen in haar hoogte, en een meetsnoer van dertig ellen omving ze rondom. Onder dezelve nu was de gelijkenis van runderen, rondom heen, die omsingelende, tien in een el, omringende de zee rondom; twee rijen dezer runderen waren in haar gieting gegoten. Zij stond op twaalf runderen, drie ziende naar het noorden en drie ziende naar het westen en drie ziende naar het zuiden en drie ziende naar het oosten; en de zee was boven op dezelve; en al hun achterdelen waren inwaarts. Haar dikte nu was een handbreed, en haar rand als het werk van den rand eens bekers of ener leliebloem, begrijpende vele bathen; zij hield drieduizend. |




